Sık Sorulan Sorular

Antalya' nın Sanayiye İhtiyacı var mı ?

Antalyanın yülölçümü 20.815 km² dir. Antalya merkezin nüfus yoğunluğu yaklaşık 1,000,000 ve her yıl %7,5 büyümeyle 75,000 kişi Antalya nufusuna eklenmektedir. Antalya' mızın hakim ekonomisi turizm ve tarım girdilerine bağlıdır. Turizm ve tarım, mevsimsel girdiler sağlamaktadır. Bundan dolayı turizmde kış sezonu etkinlikleri, tarımda ise sezon dışı sera uygulamaları attırılmak istenmektedir. Bunun için yılın her dönemi faal olabilecek küçük sanayi organizasyonlarının arttırılarak Antalya ve yurt ekonomisine katkılar sağlanabilecektir. İşsizliğin kayıttaki rakamlarının %13,3 olduğu düşünülürse küçük sanayi sitemizin istihdama katkısı daha iyi anlaşılacaktır.Bu Proje Yeterli Olacak mı?

Mevcut sanayi sitelerinin dışında 6,500 - 7,000 esnafın işyerine ihtiyacı Antalya Ticaret Odası verilerinden anlaşılmaktadır. Antalya nazım imar planı incelendiğinde bizim sanayi sitemiz dışında 1/100, 000 lik imar planına girmiş başka sanayi sitesi bulunmamaktadır. Proje hayata geçtiği zaman da dahi 6.000 esnafımız proje dışında kalıcaktır.

Kent içerisinde lastikçi, mobilya imalatçısı, ota parçacıları ve diğer yardımcı malzeme üreticileri üretimlerini yüksek kiralarla ve gürültü çevre kirliliği yaratarak sürdürmeye devam etmektedirler.

Bu gerçekler ışığında Antalya'nın sanayi sitesi ihtiyacı su götürmez bir gerçektir. Sanayi sitemiz bir ölçüde bu ihtiyacın bir kısmını karşılayacak niteliktedir.

Karşıyaka Mah. Gazi Bulvarı Üçyıldız Apt. No:175/4 - Kepez / Antalya
Tel: 0242 326 63 79    Faks: 0242 325 04 16
info@antalyaesnaflarsanayisitesi.com

Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları
SS. Antalya Esnaflar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ne aittir.
İzinsiz kullanılamaz © 2015
Tasarım ve Programlama Ajansweb